İpek Hatipoğulları

İpek Hatipoğulları

HİÇ BİRŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK

AY TUTULMASI BİZİ NASIL ETKİLEYECEK

06 Temmuz 2020 - 01:45

2020’nın en etkili Ay Tutulması 5 Temmuz günü sabaha karşı gerçekleşecek ve Türkiye’den gözlemlenmeyecektir.
Ay, öncü bir toprak grubu olan Oğlak’ta tutulacak ve etkilerini hızlı bir şekilde gösterecek. Tutulmanın ilk ve en büyük etkisi Temmuz Ayı içerisinde görülecek, 2021 Ocak Ayı’na kadar da belirli aralıklarla kendini hatırlatacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tutulma tüm devletlerde ekonomik sıkıntıları gündeme getirecek. Özellikle kurumlar, devlet daireleri ve iş dünyasında ciddi sıkıntılar yaşanacak ve uluslararası ticaret sekteye uğrayacaktır.
Bu dönemde Mars’ın Koç Burcu’na geçmiş olması ve Ay Tutulması etkileşimi  askeri alanda yaşanacak hareketlilik ve Libya bölgesini gündeme taşıyacaktır. Tutulmanın toprak grubunda yaşanmasıyla birlikte topraklarda hareketlilik yaşanacak. Deprem ihtimali, tarımsal alanlarda yaşanacak sorunlar ve büyükbaş hayvanlarda oluşabilecek hastalık ya da kayıplar karşılaşabileceğimiz problemler arasındadır.
Ülkemizi en çok 6. Ev konularında etkileyecek olan Ay Tutulması, sağlık sorunlarını da beraberinde getirecek. Covid 19 vakalarında artışlar yaşanacak ve bu durum hükümeti farklı uygulamaları kullanmaya itecek. Sağlık sorunları ve ekonomide yaşanacak krizle beraber, toplu işten çıkarmalar, grevler, işsizlik oranlarındaki artış ve ekstra vergiler bu dönemde artacak meselelerden olacaktır.

Ay Tutulması, Türkiye’den gözlemlenmeyecek olsa bile, Trakya Bölgesi’nin tutulma hattı içerisine girmesiyle, etkisini yoğun şekilde hissettirecektir. Bölgemizde özellikle Covid 19 vakalarında artış, hayatımızda tedbirli olmanın önemini bizi hatırlatacaktır. Tarımsal alanlarda ve büyükbaş hayvanlarda gözlemlenecek problemler, hükümetin çiftçilik ve hayvancılık yapan vatandaşı ekonomik olarak desteklemesini gerektirecektir.
Ay Tutulması, kişisel hayatlarımızda tedbiri elden bırakmamanın önemini bize hatırlatacaktır. Özellikle bu ay içerisinde tamamlanmayan ya da unutulan konular tekrar karşımıza çıkacak ve düzeltmemiz için bize imkanlar sağlayacak. Çevremizde bulunan yaşlılarla ekstra olarak ilgilenmemiz gereken günlerden geçiyoruz. Sevgi ve saygımızı yaşlılarımızdan esirgemeden, onların fikirlerini dinlemek ve uygulamak fayda getirecektir.

Tutulmadan etkilenmemek için, maske kullanımı ve mesafeyi sürdürmemiz gerekiyor. Gereksiz harcamalardan kaçınma ve yapılabilirse birikim yapmak avantaj sağlayacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum